Zákaznická podpora:+420 732 769 291info@monilu.cz

Rostoucí nosítko MoniLu UNI Start

Přímo pro potřeby novorozenců je uzpůsobené naše nové nosítko MoniLu UNI Start. Vydrží od malého miminka, 3,5kg a 50cm, až do cca 1 roku (75cm, max 15 kg). Skvěle tak pokryje období, kdy je třeba nosit úplně nejvíce. Dobu, kdy jsou miminka nepohyblivá a často je trápí koliky či jiné bolístky, které jen těžko může napravit něco lepšího, než je kontakt s maminkou.

Zároveň je to první české skutečně ergonomické celopřezkové nosítko vyrobené ze šátku určené novorozencům. A proč je pro ně úplně ideální? Boční přezky je možné zapnout přímo pod zadečkem, díky čemuž se dosáhne skvělého podsazení a zakulacení páteře i u úplných drobečků.

Systém růstu nosítka je velice podobný nastavování na klasickém MoniLu UNI. Kromě dodatečných přezek na bederním pásu naleznete na nosítku Start stahování za krčkem, které je zásadní pro malé miminka, které ještě nedrží samy hlavičku. Potřebám nošení miminek je uzpůsobené také polstrování bederního pásu a ramenních popruhů, které není tak robustní jako u klasického UNI.

Nastavení šířky sedu nosítka

Ergonomické nosítko se vyznačuje šířkou sedu od kolínka ke kolínku miminka. Pro nastavení optimální velikosti rostoucího nosítka využíváme nastavovací systém pomocí suchých zipů. Pro nastavení je třeba uvolnit stahovací systém a poté ho nastavit na potřebnou velikost. Zbytek suchého zipu je chráněn krytkou. Pro snadnější symetrické oboustranné nastavení slouží svislé prošití na bederním pásu. Nastavení šíře sedu je od 13 cm cm do 33 cm (v závislosti na typu šátku se tyto hodnoty mohou mírně lišit). Nastavení šířky sedu je nutné provést před usazením dítěte do nosítka. Raději nastavte šířku menší než je odhadovaná, v případě, že bude třeba přidat, upravíte před dalším nošením.

Nastavení výšky zádové opěrky

Optimální výška zádové opěrky se nastavuje popruhem umístěným pod ramenním popruhem. Samotné stahování výšky zádové opěrky probíhá uvnitř nosítka. To nám umožňuje zachovat krásný a jednoduchý design nosítka MoniLu UNI Start. Výšku zádové opěrky je možné nastavit od 30 cm do 40 cm (v závislosti na typu šátku se tyto hodnoty mohou mírně lišit). Přebývající popruh po stažení výšky lze decentně podtočit a schovat pod stahovací přezku. Nastavení výšky zádové opěrky je možné poupravovat již s dítětem umístěným v nosítku.

Nastavení šířky v horní části nosítka - "stahování pod krčkem"

Pro optimální fixaci malého miminka, které ještě nedrží hlavičku, v nosítku, je třeba stáhnout také šířku v horní oblasti zádové opěrky. Stahování je umístěno v oblasti přišití kapucky, probíhá pomocí pružné gumičky a brzdiček. Stažení je ideální poupravit po usazení miminka do nosítka.

Přepnutí bočních přezek pod zadeček miminka

Pro novorozená miminka, zhruba do 6ti až 8mi týdnů, doporučujeme přepnout popruhy vycházející z boku nosítka pod zadeček miminka. Zajistí se tím maximální zakulacení páteře a plné podsazení při vertikálním nošení. Samotné přepnutí probíhá již s usazeným a fixovaným dítětem v nosítku, postupně, nejdříve jedna strana, poté druhá. Popruhy vedou pod nožičkami a zadečkem miminka.

Od okamžiku, kdy miminko začne postupně samo fixovat hlavičku (2.měsíc), používá se klasické boční upnutí popruhů. Spony na bederním pásu lze poté elegantně vyjmout a odložit.

Další možnosti nosítka MoniLu UNI Start

Nosítko MoniLu UNI Start disponuje stejnými funkcemi jako klasické rostoucí nosítko MoniLu UNI. Naleznete na něm kapucku, kterou využijete v případě spícího dítka či pro vytvoření dodatečného lemu pro fixaci hlavičky. Nosítko UNI Start taktéž umožňuje křížení popruhů, možnost stahovaní popruhů po celé délce, má posuvnou hrudní sponu či trojitý systém zabezpečení na bederním pásu. Více se o jednotlivých detailech dozvíte zde.

Podrobný návod s návodem pro správné usazení miminka do nosítka naleznete ke stažení v sekci návody.
English Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.