O nosítku

Nosítko MoniLu je ergonomické nosítko české výroby šité ze šátků určených pro nošení dětí. Hlavními vlastnostmi nosítka je pohodlí, bezpečnost, jednoduchost a ergonomie nošení.

Nosítko se skládá z bederního pásu, který je uzpůsoben anatomii lidského těla a je ze středně silného materiálu. Zádová opěrka je ušita ze dvou vrstev šátku, je měkká a nabízí dítěti přirozenou ergonomickou polohu, začíná užším střihem u nožiček (látka vede od kolínka ke kolínku) a rozšiřuje se k ramenům dítěte. Nosítko má příjemně polstrované ramenní popruhy, které jsou také dostatečně široké, aby dobře rozložily váhu i těžších batolat. Součástí nosítka je kapucka, kterou je možné uchytit na ramenní popruhy a tím zajistit hlavu dítěte v případě spánku. K nosítku je možné zakoupit celou řadu volitelných doplňků.

Nosítka nabízíme buď jednovelikostní nebo rostoucí. Jednovelikostní nosítka není třeba nijak nastavovat, vyrábí se v několika velikostech (MINI, MEZI, MAXI a MAXI PLUS) tak, aby každá velikost odpovídala velikosti a potřebám dítěte. Nejmenší velikost MINI je od 4 měsíců věku dítěte a vydrží přibližně do 18 měsíců. Pokud budete nosit i poté, dá se zakoupit větší velikost.

V nabídce máme také rostoucí nosítko MoniLu UNI, které je vhodné pro děti již od 2 měsíců do cca 2,5-3 let věku dítěte. Nastavení nosítka i samotné nasazení je velice jednoduché, zapnete bederní pás, posadíte dítě na sebe, nandáte ramenní popruhy, sepnete a můžete vyrazit třeba na procházku. Více se o rostoucím nosítku dočtete zde.

MoniLu nosítka můžete nosit na břiše i na zádech, v případě křížení popruhů také na boku. Nosítka bez problémů unesou také těžší batolata i na delších výletech.

Nosítka jsou šitá ze šátků, které jsou určené na nošení dětí. Šátky příčně pruží, jsou dostatečně pevné a velmi kvalitní, nosítka se tak krásně přizpůsobí tělu dítěte, zajišťují dostatečnou nosnost a odolnost nosítka.

Veškerý použitý materiál splňuje požadavky na zdravotní nezávadnost, bezpečnost a nosnost do 20kg.

Nosítko vyhovuje sledovaným normativním a legislativním bezpečnostním požadavkům dle normy EN 13209-2:2015.

 • Nosítek jsme vyzkoušeli spoustu, ale pouze MoniLu u nás zůstalo. Je velmi pohodlné, jednoduše se nastavuje, padne na každou postavu. S Bárou a Jitkou je super domluva, udělali nosítko přesně podle mých představ. A doba dodání od objednání je taky úžasná.
  Eva
 • Monilu je za mě nejlepší nosítko na trhu (a to jsem vyzkoušela snad všechna). Perfektně mi sedí, prcek je v něm spokojený, je skvěle zpracované, pohodlné i na dlouhé nošení a jednoduché (přenastavení zvládne i můj muž za pár vteřin). Holky z Monilu jsou neskutečně sympatické, vždycky rády pomohou a své práci rozumí. Moc Vám držím palce a děkuji!
  Linda
 • Nosítko Monilu jsem si zamilovala už při prvním ozkoušení. Když jsem konečně vybrala vhodný šátek a nosítko došlo, byla jsem nadšená. Syn má 12 kilo a v nosítku to není znát. I u další velikosti jsem zůstala věrná Monilu.
  Nikola
 • Při zjištění potřeby druhého nosítka byly holky z MoniLu jasnou volbou. První nosítko jsem nechávala šít víceméně pro přítele a tak jsem se rozhodla, že si nechám ušít jedno i pro sebe. Stejně jako první nosítko, bylo i naše druhé ušito během necelých dvou týdnů. Nosítka MoniLu máme moc rádi, vyzkoušeli, a vlastnili, jsme nosítka šátková i látková, a tak máme s čím srovnávat. Bederní pás je příjemně měkký, nikde netlačí. Ramenní popruhy jsou polstrované tak akorát. U žádného jiného nosítka se nám nepovedlo umístit syna tak vysoko, jak je v MoniLu. Holky nabízí spoustu klientských změn, ať už u nás třeba slim verzi. Komunikace je naprosto skvělá, reagují rychle a moc rády a ochotně vždy poradí, pokud si nejsme něčím jisti nebo váháme. Nevím, z jakého šátku bude naše další nosítko, ale jedno vím jistě: bude to MoniLu.
  Markéta
 • Koupě nosítka pro mě byla alternativa ke klasickému šátku. Hledala jsem něco bezpečného, pohodlného, krásného, jednoduše ovladatelného a hlavně něco "jiného" než mají všichni ostatní. Vše z toho jsem díky doporučení a dobré zkušenosti mé kamarádky našla v MoniLu nosítku. Nechala jsem si ušít nosítko tzv. "na tělo" z překrásného šátku. A mé nadšení se stupňovalo... Od úžasné komunikace majitelek přes rychlost ušití a dodání až po preciznost zpracovaní. Pohodlnost nosítka je s ostatními značkami nesrovnatelná. Pro mě se MoniLu stalo každodenní součástí a jako hrdá majitelka už 3.nosítka teto značky mohu všem MoniLu jen a jen doporučit.
  Iva
 • Jelikož jsem se nikdy nějak moc nezžil se šátkem, nechala mi má přítelkyně z mého vlastního šátku ušít šátkové nosítko MoniLu. Dříve jsme již pár nosítek měli, ale toto je z těch, co jsme vlastnili, to nejlepší a syna v něm dostanu na zádech tak vysoko, aby vše pořádně viděl. Nosítko je velmi pohodlné mně i našemu synovi. Díky tomu, že je šátkové je měkké a nikde netlačí. Bederní pás je příjemně měkký a tvarovaný a ramenní popruhy polstrované tak, že 12 kilového syna na dlouhých výletech na zádech ani necítím. Nosítko MoniLu všem doporučuji, je to náš nepostradatelný parťák na výlety.
  Martin
 • Hodnocení našich zákazníků najdete také na našem Facebooku.

Naši partneři