Roušky MoniLu...

"Roušky, respirátory, roušky... choďte pouze s ochranou... dnes už s jakoukoliv... lepší něco než nic..." 

Tohle vidíme a slyšíme od rána do večera... ale zatím - i přes sliby povolaných - není zásoba ani pro ty nejpotřebnější. Hraje se o čas.

Po dohodě s místní samosprávou jsme ještě během víkendu začali organizovat vyčlenění potřebné kapacity naší dílny pro šití oboustranných bavlněných ochranných roušek (žádný ideál, ale kapénky zarazí a po vyprání a vyžehlení je rouška znovu použitelná). Budou určeny primárně pro potřebu terénních pracovníků (IZS - hasiči,..) v první linii v našem okolí, domovy seniorů,.... V neděli v noci jsme zabezpečovali potřebný materiál, (který ale zatím nedorazil - všichni jsou přetíženi...), vyrobili první prototyp a připravili podstatné věci pro "maloseriovku".

Dnes jsme rozjeli výrobu zatím z našich "různobarevných" zásob a doufáme, že objednaná bavlněná plátna dorazí co nejdříve.

Tuhle informaci s vámi sdílíme ze dvou důvodů - jednak se prosím neděste, až třeba narazíte na hasiče, úředníka nebo policistu s rouškou v barvě nosítka vašeho dítka - hlavní je funkčnost a alespoň nějaká ochrana. 

A za druhé - pokud se vám o nějaký den zpozdí doručení vašeho objednaného nosítka (nemělo by se stát, výroba frčí, ale...), prosím buďte shovívaví, určitě dorazí. V této situaci prostě pomoci musíme, jak nejlépe jsme schopni.

A budeme doufat, že odpovědní během co nejkratší doby zajistí to, za co jsou placeni a v potřebné kvalitě tak, aby nikdo nemusel kvůli něčí nekompetentnosti riskovat zdraví. A že se z toho budou - až se věci vrátí do normálu - ti zodpovědní i zodpovídat. 

Vaše MoniLu

rousky_8  rousky_4  rousky_3  

rousky_2  rousky_7  rousky_1

English Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.